Seçtiğiniz başkanı sahip çıkın çağrısı

Seçtiğiniz başkanı sahip çıkın çağrısı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasına tepkiler devam ediyor. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, Ataşehirlilerin başkana sahip çıkmasını istedi.

A+A-

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasına tepkiler devam ediyor. Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Londra’dan acil dönüş yapmış ve İlgezdi’ye destek vermişti.

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Ataşehirlilere bir çağrı yapan Torun  "Ataşehirli kardeşlerimiz rahat olsunlar ve belediye başkanlarının yanında olsunlar. Kendi seçtikleri belediye başkanlarına sahip çıksınlar"  dedi ve şöyle devam etti:

. İlgezdi ile ilgili alınan karar hukuki değil, siyasidir. Belediye başkanımız zaten kendisine ithaf edilen bazı suçlardan berat etmişti, bazı davaları ise halen devam ediyor

. İlgezdi'nin delilleri karartma şüphesiyle açığa alınması doğru değil. Şu anda birçok belediyemizde müfettişler var. Bu müfettişler daha önce teftiş edilen konuları yeniden teftiş ediyorlar.

. Bu teftişler talimatla yapılıyor. Belediye başkanlarımız bu teftişlere yanıt verebilmek için iş yapamaz hale geldi.

. Bilsinler ki bizden kesinlikle ve kesinlikle bir olumsuzluk çıkmaz. Eğer çıksaydı bu zamana kadar çıkmış olurdu. Bizim hiçbir kaygımız ve endişemiz yok. Bu tamamen siyasi bir linçtir.

Seyit Torun bu açıklamaları CHP Perşembe İlçe Kongresi'nde yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.