"Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur" diyen doktorlara baskın

"Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur" diyen doktorlara baskın

"Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı bildiri yayınladıktan sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef haline getirilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri, sabah 6.30 sularında evleri polis tarafından basılarak gözaltına al

A+A-

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı bir bildiri yayınladıkları gerekçesiyle hedef haline getirilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerin sabah 6.30 sularında evleri polis tarafından basıldı. Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel'in de olduğu yöneticiler gözaltına alındı. Tükel, gözaltına alındıktan sonra polis nezareteinde Çap Tıp fakültesine götürüldü. Polis, Türkel'in buradaki ofisinde de arama yaptı. Daha sonra Prof. Dr. Raşit Tükel ile Prof. Dr. Taner Gören sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

İlerihaber'in haberine göre, TTB Merkez Konseyi üyesi Şeyhmus Gökalp, bütün merkez yöneticilerinin evine ve TTB Genel Merkezi’ne de polisin baskın düzenlediğini söyledi.

GÖKALP: YAŞAMI SAVUNMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Kendisinin de evde beklediğini belirten Gökalp, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, Yaşar Ulutaş, Nazım Yılmaz ve Funda Obuz’un gözaltına alındığını söyledi. Gökalp, “Biz yanlış bir şey yapmadık, doğru bir şey yaptık” dedi. Gökalp, sözlerini “Biz yaşamı savunmaktan asla vazgeçemeyiz” mesajıyla tamamladı.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Gözaltılara ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başsavcılığımızca Türk Tabibler Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiş olup , Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi görevlilerince yasal işlemler bu sabah itibarıyla başlatılmıştır.Ankara merkezli 8 ilde gözaltı, arama ve el koyma işlemlerine devam edilmektedir."

Evleri basılıp, arama yapılan ve haklarında gözaltı kararı bulunan TTB Merkez konseyi üyesi doktorlar şöyle:

TTB Başkanı Raşit Tükel

Merkez Konsey üyeleri

Sezai Berber

Sinan Adıyaman

Selma Güngör

Şeyhmus Gökalp

Hande Arpat

Ayfer Horasan

Taner Gören

Funda Obuz

Yaşar Ulutaş

Nazım Yılmaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.