Sakarya Bisiklet Kullanımında Pilot İl Oldu

Sakarya Bisiklet Kullanımında Pilot İl Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bisiklet kullanımının arttırılması konusunda yapılacak projeler konusunda Sakarya'yı pilot il seçti.

A+A-

Sakarya, bisiklet kullanımının arttırılması konusunda yapılacak projeler konusunda pilot il seçildi. Şehirdeki bisiklet yolu ağını 30 kilometrenin üzerine çıkararak bisiklet kullanımı konusunda örnek şehir olacaklarını ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, "Mevcut bisiklet yolu ağımız şuan için 18 kilometre, bisiklet yolu ağımızı 30 kilometrenin üzerine çıkaracağız. Bisikleti entegre ulaşımın bir parçası haline getireceğiz. Bisiklet yollarımız şehrin cazibe merkezlerini birbirine bağlayacak. Bisiklet yolu entegrasyonuyla birlikte akıllı bisiklet uygulaması da başlayacak" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen heyete hedeflerini anlattıklarını belirten Pistil, "Çalışmalarımızı beğendiklerini dile getirdiler. İnşallah bisikletli ulaşım konusunda örnek şehir olacağız. Daha önce şehrimizin muhtelif bölgelerine bisiklet yollarını kazandırdık. Yeni hizmete aldığımız duble yol ve bulvar çalışmalarımızda da bisiklet yollarına yer verdik. Bizim için en önemli detay bisikletin entegre ulaşımın bir parçası haline gelecek olmasıdır. Toplu taşımaya entegre bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Mevcut yollarımız birbirine entegre edilecek. Bisiklet yolları şehrimizin cazibe merkezlerini birbirine bağlamış olacak. Bisiklet yolu entegrasyonuyla birlikte akıllı bisiklet uygulaması da başlayacak. Bisiklet yollarının yaygınlaşmasıyla trafikteki özel araç sayısı azalacak" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.