ÖĞRENCİYE BONUS KONTÖR MÜJDESİ

ÖĞRENCİYE BONUS KONTÖR MÜJDESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT’nin Genel Müdürü Arif Emecen, yeni yılda uygulamaya konulacak öğrencilere yönelik projesini ilk kez Hürriyet’e açıkladı: ”Öğrenci arkadaşlarımızın sabah da sınavı var. Bileti yok, otobüse binemiyor. O anda belk

A+A-

“ÖĞRENCİLERE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLSUN”


CHP’li İBB ve Kadıköy Meclis Üyesi Ülkü Koçar, geçen hafta İBB Meclis Başkanlığı’na bir önerge ileterek yaşamın gitgide zorlaştığı İstanbul’da öğrenci olmanın zorluklarından bahsederek şu teklifte bulunmuştu: “Öğrenciler okul ile evleri arasında birkaç otobüs değiştirmek zorunda kalıyorlar. İstanbul’daki tüm öğrenciler için ulaşımı ücretsiz hale getirsin. İETT‘nin gelir giderlerine baktığımızda belediyemizin büyük bir kaybı olmayacağını ve gereksiz harcamaların kısılmasıyla bunun karşılanabilir olduğunu düşünmekteyiz” 


“MAALESEF MÜMKÜN DEĞİL”


Ülkü Koçar’ın talebini “Bunu biz de çok arzu ederiz ama maalesef mümkün değil. İstanbul’daki yaklaşık 4 milyon öğrenciye zaten yüzde 50 indirim uyguluyoruz. Bütün yolcuların yüzde 13’ünü ise bedava taşıyor taşıyoruz” diye yanıtlayan İETT Genel Müdürü Arif Emecen, önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacakları öğrencilere yönelik bir projeyi ilk kez Hürriyet’le paylaşıp şunları söyledi: “Öğrenci arkadaşlarımız gece evine giderken son biletini, kontörünü kullandı. Sabah da sınavı var. Bileti yok, otobüse binemiyor. O anda belki nakiti de yok. O gün biz ona, ‘Bonus’ diyebileceğimiz, ekstra 5 binişe kadar kontör vereceğiz. Sonra biletini doldurduğunda, tekrar hesaba aktarılmış olacak. Yani biz ona belli bir süre avans vermiş olacağız. Bu uygulamanın öğrencilerimizi memnun edeceğiniz düşünüyoruz. Çalışmamız, önce öğrencilere yönelik olacak. Sonra duruma bakacağız. İleride diğer yolculara da uygulayabiliriz. 

Ayrıca İBB olarak, sosyal sorumluluk çerçevesinde, kampüslerde sıcak çorba dağıtımına başlıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.