MEB'den bir skandal daha: Aleviler Avustralya'da gizli toplantılar yapıyor!

MEB'den bir skandal daha: Aleviler Avustralya'da gizli toplantılar yapıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen ve 10 ile 14 yaş arası çocuklara okutulan, “Sünnet olmadan ümmet olunmaz” isimli kitapta skandal...

A+A-
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen ve 10 ile 14 yaş arası çocuklara okutulan, “Sünnet olmadan ümmet olunmaz” isimli kitapta skandal ifadeler yer aldı. Kitapta, eleştirel düşünen insanların, “cehennem köpeği” olduğu ifade edildi. Alevi yurttaşların Avustralya kıtasında gizli toplantılar gerçekleştirdiği gibi tepki çeken pek çok iddia da kitapta yer aldı.
 

Birgün'ün haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) çocuklara şeriat ve cihat propagandası yapan, eleştirel düşüncenin “cehennemlik” olduğunu ifade eden ve başta Alevi yurttaşlar olmak üzere AKP’nin resmi ideolojisinden farklı pek çok inanca hakaret içeren kitabın yüz binlerce öğrenciye ulaşmasına izin verdi.

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nın “Sünnet olmadan ümmet olmaz” sloganıyla hazırladığı ve MEB’in de 10-14 yaş arası çocuklar için okullarda dağıtılmasına izin verdiği kitabın içerisindeki skandal ifadeler dikkati çekti. Kitapta, “Şeriat demek din demek. Dindar olan bir insan şeriata karşı olamaz” ifadesi yer aldı.

"ALEVİLER AVUSTRALYA'DA GİZLİ TOPLANTILAR YAPIYOR"

Müslümanların şeriata karşı duramayacağı ifade edilen kitapta Alevi yurttaşlar için ise ilginç iddialar yer aldı. Alevilerin Avustralya kıtasında “gizli” toplantılar yaptığı ifade edilen kitapta, “Onlar şeriatın aleyhine konuşmuşlar. Demek ki onlar Alevilik perdesi altında ateisttir. Bütün Müslümanların en başta görevi cihaddır” denildi.

Okullarda “Sünnet olmadan ümmet olmaz” sloganı ile yapılacak bilgi yarışması için dağıtılan kitapta, laikliğe aykırı birçok ifade öğrencilerin ve velileri "isyan ettirme" noktasına getirdi. Cihat propagandasının yapıldığı ve AKP’nin son yıllarda özellikle Suriye politikasında kullandığı “ümmetçilik” ifadesinin sık sık yer aldığı kitapta, Cumhuriyet hakkında, “Osmanlı’yı yıktılar yerine bir şey ikame olmadı” denildi.

"HADİS MÜSLÜMANI MÜSLÜMAN YAPIYOR"

“Avrupalı müsteşrikler, Avrupalı şarkiyatçılar, Avrupalı papaz bozuntuları” gibi ifadelerin de yer aldığı kitapta, “Hadis-i şerif olmasa rahat edecekler. O zaman Müslümanların hepsini aldatabilirler. Mesela, ‘Kadın erkek beraber oturabilir, içki içer, kumar oynar’ der, herkesi kandırmaya müsait görür. Çünkü Anayasa’da olmadığı için aldatılabilir ama hadis-i şerif müslümanı müslüman yapıyor” denildi.

"ALLAH BİZİ DOKTOR OLALIM DİYE DÜNYAYA GETİRMEDİ"

10 ile 14 yaş arası fiziksel ve zihinsel gelişim çağındaki çocuklara okullarda okutulan “Sünnet olmadan ümmet olmaz” isimli kitapta, bilimsel eğitime de eleştiriler yöneltildi. Tüm Müslümanların ortak tek bir mesleğinin olduğu ve bunun da “İslam’ı anlatmak” olduğu iddia edilen kitapta, “Bizi Allah doktor olalım diye dünyaya göndermedi. Ziraatçı olalım diye de dünyaya göndermedi. ‘Sen incir yetiştirmedin, buğday hasat etmedin’ diye Allah bize sorgu sual etmez. Allah, bizi mühendis olalım diye de mecbur tutmadı. Allah hepimizi kendi dinine hizmet etmekle vazifeli kıldı” denildi. Kitapta ayrıca, “Bütün müslümanların en başta gelen, en kıymetli, en şerefli hizmeti cihattır” ifadeleri kullanıldı.

"MÜSLÜMANLIĞI HER YERİNDEN BELLİ OLACAK"

Kitapta, kendisini Müslüman olarak gördüğünü ifade eden yurttaşlara da eleştiriler yöneltildi. “Zamane Müslümanlığı” olarak ifade edilen kişilerin “modern yaşamları” hakkında olumsuz değerlendirmeler yapıldı. Kitapta, “Müslümanca yaşayacağız. İslam’ın özü, görünüşü, huyu, ruh yapısı, kafa yapısı bizde mücessem görülecek. Bu adam ne? ‘Müslüman’ Nereden belli? ‘Canım işte kıyafetine baksana, İslami bir kıyafet. İşte sakal, işte tavır. Saç sakal birbirine karışmış değil. İşte elbisesinin şekli, işte huyu, işte davranışı, işte temizliği paklığı...’ Her yerinden belli olacak” denildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.