Kılıçdaroğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Kusturan Boşnak s...su" sözlerini TBMM gündemine taşıdı. Kılıçdaroğlu, "Geçenlerde...

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Kusturan Boşnak s...su" sözlerini TBMM gündemine taşıdı. Kılıçdaroğlu, "Geçenlerde birisi gerçekten de göçmenler için çok ağır ifadeler kullandı. Yine yandaş bir televizyon kanalında ağır bir ifade kullandı. Bütün göçmenleri derinden yaraladı bu. Bütün göçmen kardeşlerime ve oradaki bütün soydaşlarımıza buradan CHP grubundan selam, sevgi ve dostluklarımızı gönderiyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma özetle şöyle:

vAsgari ücretli hastaneye de gidemiyor. Gitse 10 ayrı para ödeyecek. Yahu zaten ne veriyorsun da bu paraları istiyorsun? Ne yapıyor asgari ücretli, bu farkları ödememek için bekliyor. Acil servise gidiyor. Orada para yok, orada muayene oluyor. Acil servise başvuran hasta sayısı, 

Türkiye nüfusu 80 milyon. Acil servise başvuran hasta sayısı 110 milyon kişi. Nüfustan daha başka acil servise başvuruyor. Diyorum ya bunların yatacak yeri yok diye, milleti perişan ettiler.

Sadece asgari ücretli değil diğerleri de öyle. Herkes icralık, parayı ödeyemiyorlar, perişan vaziyetteler. Dolayısıyla Türkiye’nin bu rotadan çıkması lazım. Herkes şapkasını önüne koysun düşünsün. Sanayici, çiftçi, taşeron işçi düşünsün. Bunlar bu milletin yakasından düşmek zorundalar. Düşmüyorlar, milleti felakete sürüklüyorlar.

Rayından çıkmış bir Türkiye var. felaket bir tablo var. Ekonomi; tam bir felaket. Eğitim politikası; hiç kimse memnun değil. Bir anlamda demokrasi askıda şu anda. Memleket KHK’larla bir kişinin iradesiyle yönetiliyor.

Gücünü saraydan alan bir yargı yargı değildir. Saray’ın kölesidir. Bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getiremezler. FETÖ ile mücadele ediyoruz diyorlar. Hangi FETÖ ile mcüadele ediyorsun? Gazetecilerin hepsini attınız içeri, öğretim üyeleri hapiste, askeri öğrenciler hapiste. Peki asıl darbe girişiminde bulunanlar? Hepsi keyif içinde yaşıyor. Ağan varsa tamam, paran varsa tamam. Bir de kayınpeder varsa hiç sorun yok. Hepsi dışarda.

Size bir garabet anlatacağım. Belki bu kadar da olmaz diyeceksiniz ama… Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Gökçe Bahadır, Leyla Kemal… Bunlar neyle yargılanıyorlar biliyor musunuz? 3 kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyorlar. 57 gazeteci yargılanıyor. Peki uçağa binip Meclis’i bombalayan adam neyle yargılanıyor? Bir kez müebbetle yargılanıyor. Birisi Meclis’i bombalamış bir kez müebbetle yargılıyorsun, ama gazetecinin elinde kalemi kağıdı var onu da üç kez müebbetle yargılıyorsun. Böyle adalet  olur mu? Yargıtay diyor ki “cebir ve şiddet olması gerekir müebbetle yargılanması için” diyor. Sen misin yazı yazan. Bunların ağa babaları “kitap bombadan daha tehlikelidir” diyendi.

Bunların bir de yandaşları var biliyorsunuz, kanal kanal gezerler. “Şu CHP var ya CHP” Kılıçdaroğlu doğmadan önce bilmem ne olmuş… E ne yapayım kardeşim ne yapayım? AK Partinin milletvekilleri konuşmaz bunlar konuşurlar. Bunları çıkarırlar.

RASİM OZAN KÜTAHYALI İÇİN AÇIKLAMA

Geçenlerde birisi gerçekten de göçmenler için çok ağır ifadeler kullandı. Yine yandaş bir televizyon kanalında ağır bir ifade kullandı. Bütün göçmenleri derinden yaraladı bu. Bir bildiri yayınladılar. Ben buradan ister Türkiye’de olsun, ister Bosna’da olsun Arnavutluk’ta olsun Yunanistan’da olsun Bulgaristan’da olsun. Bütün göçmen kardeşlerime ve oradaki bütün soydaşlarımıza buradan CHP grubundan selam, sevgi ve dostluklarımızı gönderiyoruz. “Sizin yanınızdayız” diyoruz sonuna kadar. Ve onlara Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle seslenmek istiyorum. 17 Ocak 1931’de “Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani "Düşmanla sonuna kadar dövüşenler", çekilen ordunun ricat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır” diyor. Buradan o kardeşlerime CHP grubundan dostluğumuzu gönderiyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.