Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'açıkla' dediği belgeleri açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'açıkla' dediği belgeleri açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkla dediği belgeleri banka dekontlarına kadar açıkladı.

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısında, "Sevgili Erdoğan, çocuklarının, bir çıta yükseltiyorum, eniştenin, dünürünün, kardeşinin eski özel kalem müdürünün, yurtdışında vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor musun?" demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sert çıkarak, “Erdoğan’ın yurtdışında bir kuruş parası varsa ispat etsin. Ettiği anda Cumhurbaşkanlığı’nda bir dakika durmam” şeklinde yanıt vermişti. Bunun üzerine dün CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili iddialarına ilişkin, "Yarın bir grup toplantısı var, çıkacağız milletin önüne. Yarın milletin önüne belgelerin çıkışını grup toplantısında izleyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşması sırasında bir kutunun içinden belgeler çıkardı. CHP lideri Kılıçdaroğlu daha önce sorduğu soruyu tekrarladı ve “Dava açsan ne olur açmasan ne olur. Sen benim soruma adam gibi yanıt ver” dedi.  

KILIÇDAROĞLU BELGELERİ YAYINLADI

1 Ağustos 2011'de Man adasında bir şirket kurulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şirketin yönetim kurulunda bir kişi olduğunu ve bu ismin Sıtkı Ayan olduğunu söyledi. Ayan 15 Kasım 2011'de bu şirketi Kasım  Öztaş'a devrettiğini ifade ederek, "Sıtkı Ayan kimdir tanımıyor musun? Peki Kasım Öztaş kimdir tanıyor musun" diyerek Erdoğan'a soru yöneltti. Erdoğan'ın eniştesi Ziya Ülyen'in şirkete 2,5 milyon dolar para gönderdiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın dünürünün, oğlunun ve yakınlarının bu şirkete milyonlarca dolar para yollandığını da açıkladı.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle: 

Şimdi geliyoruz kutuyu açmaya. Çorum'da 17 Kasım 2017'de bir konuşma yaptım. 21 Kasım 2017'de yine sorular sordum. "Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinini, eski özel kalem müdürünün bir şirkete milyonlarca dolar gönderdiklerini biliyor musun? Yerli ve milliysen cevabını vereceksin" dedim. 1.5 milyon lira dava açtılar. Açsan ne olur, açmasan ne olur? Sen soruma adam gidi cevap ver.  

Erdoğan'a bazı sorular sordum. Çocuklarının, dünürünün, eniştenin kardeşinin, eski özel kalem müdürünün vergi cennetlerinde kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini biliyor musun dedim. Yerli ve milli isen buna cevap vereceksin dedim. 1.5 milyon lira dava açtı, vah vah ne kadar korktum. Dava açsan ne olur açmasan ne olur. Soruma otur adam gibi cevap ver.

Beyefendi beni dinliyordur, tavsiyem olacak yanına doktor al. Suriyelilere 30 milyar dolar harcandığını söylüyor. Kimse bilmiyor, nereye gitti bu 30 milyar dolar. Sevgili Erdoğan gözlerinden öperek bir soru daha soruyorum. Ne zaman, nerede kimin için harcadın 30 milyar doları.

SIDKI AYAN KİMDİR?

Çık ispat et dedi, madem istiyor ispat edelim. Man Adası'nda bir şirket kurulur. Bizim vilayetlerden daha küçük. Belbey LTD şirketi. O şirketin kuruluş senedi de bizde. Bu şirket bir yönetim kurulu toplantısı yapar. Sıdkı Ayan bir kişiden oluşur yönetim kurulu.

Tutanakları bizde. Şirketin sermayesi 1 sterlin. Man Adası devletinin resmi kayıtları var. Sıdkı Ayan bu şirketi Kasım Öztaş'a devretti. Sıdkı Ayan kimdir, tanıyormusun? Enişten bu şirkete 2.5 milyon para gönderiyor. Kardeşi 2.5 milyon dolar para gönderiyor. 1 sterlinlik şirkete bu parayı neden gönderiyor. Mustafa Erdoğan 1 milyon 250 milyon dolar para gönderiyor. Mustafa Gündopğan 250 bin dolar, Osman Ketenci 1 milyon dolar. Ahmet Burak Erdoğan 1 milyon 450 bin dolar gönderiyor.

HAYSİYETLİ BİR ADAMSAN GEREĞİNİ YAPACAKSIN

Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Bu swift mesajı ne demek diyeceksiniz. Yurtdışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Bu beni tatmin etmez dedim. Bankaların dekontu lazım dedim.

Diyecekler ki bu belgeler sahtedir. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Yurt dışına göndermişler o şirketlerin de kayıtlarında var. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın. 

Bana soruyorlar neden Erdoğan'a bunu söylüyorsun, neden kızıyorsun? Bu ülkenin bir vatandaşı olarak Konya'da 40 günlük bebek zaatüreden öldü. O bebeğin hakkını savunmak için ben bunları soruyorum.

Ben ispat ettim şimdi. Söyle bakalım alçak kim?

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.