"İstanbul'dan geldiler. İstanbul'dan gidecekler!"

"İstanbul'dan geldiler. İstanbul'dan gidecekler!"

CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu görevi Cemal Canpolat'tan devraldı.Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü, kongrenin ardından devir teslim töreni yaptı.

A+A-

Canan Kaftancıoğlu görevi Cemal Canpolat'tan aldı. Törende konuşan Canpolat, "Seçildiği günden beri dışarda linç girişimiyle karşı karşıya kalan il başkanımız ve ailesinin yanındayız" dedi.

Canan Kaftancıoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Evinden işinden vazgeçerek buraya gelen partililerim sizler bugün buraya mesnetsiz iddialara inat partimize il başkanlığımıza sahip çıkmaya geldiniz. Sağ olun varolun.

İl Başkanımız resmi İl Başkanı olarak konuştu. Eskimeyen, üreten bir İl Başkanımız kendisi. Emekleri için binlerce teşekkür ediyorum.

Bu topraklardaki aydınlık ateşini İstanbul'un çeperlerinden başlayarak merkezine yaymaya geliyorum. Söylemde değil, eylemde de birlik olacağız. Bunu görüyorum, bunun için buradayım. Genel Başkanımızın başlattığı hak hukuk adalet yürüyüşünün nasıl yankı bulduğunu bütün Türkiye görüyor. Bu nedenle saldırıyorlar.

Bugünlerde benim şahsıma yapılan saldırılar partimize yapılan saldırılardır.

Bugün buradasınız İstanbul'a sahip çıkmaya geldiniz.

Başka bir İstanbul mümkün diyerek büyük İstanbul yürüyüşümüzü başlatıyoruz.

Bizler Mustafa Kemal'in neferleriyiz.

39 ilçeden ayağa kalkacağız bu nedenle korkuyorlar.

İktidar beni hedef tahtasına oturarak partimizi dizayn çalışmalarına başlamıştır. Kente ihanet edenlerin maskelerini düşüreceğiz. Sosyal adaletten yana bir İstanbul'u hep birlikte yaratacağız. İstanbul hak ettiği değeri yeniden bulacak.

Farklılıkların zengin olduğu Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğmuş bir kardeşinizim. Eşitliğin kenti İstanbul'u yaşatacağız hep birlikte. Kente ihanet edenlerin maskelerini düşüreceğiz. Sosyal adaletten yana İstanbul'u hep birlikte inşa edeceğiz.

Neden korktular?

Kadın kimliğimle erkek egemen siyasette var olmamdan korktular. Çünkü kadın sonuna kadar savunur, direnir. Bugün yaşadığımız örgütlü kötülüğe son verecek olan kadındır.

Günün koşullarına göre değişmeyen ideolojik duruşumdan duyulan bir rahatsızlık var.

İstanbul'dan geldiler, İstanbul'dan gideceklerini görüyorlar.

Korkularının asıl sebebi bu korkunun ecele faydası yok. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.