Feriştahın gelse bizi korkutamaz

Feriştahın gelse bizi korkutamaz

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile ilgili yapılan işlem gayrimeşru olduğunu söyleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çok sert açıklamalar yaptı

A+A-

Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasına tepki göstermek için dün gece İngiltere’den acil dönüş yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün Ataşehir’deydi. Battal İlgezdi’ye destek vermek için Ataşehir Belediye Binasa önünde toplanan halka seslenen Kemal Kılıçdaroğlu şu noktalarına altını çizdi:

. Battal İlgezdi'yle ilgili yapılan işlem gayrimeşrudur. Bunu delilleriyle ortaya koyuyoruz.

. Beraat ettiği veya takipsizlik verilen davalar dolayısıyla açığa alıyorsunuz belediye başkanımızı.

.  Açığa alıyorlar, sözde bize gözdağı veriyorlar. Onlara sesleniyorum, Biz sizin bildiğiniz parti değiliz. Biz masa başında kurulan bir parti değiliz.

. Geri adım atacağımızı çekineceğimizi, korkacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Senin feriştahın gelse bizi korkutamaz.

. Sonuna kadar mücadelemiz sürecek. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma mücadelesidir.

. Sen alacaksın, Man adalarında şirket kuracaksın, malı götüreceksin, 'Kılıçdaroğlu konuşmasın. Konuşmazsa ne iyi olur.' diyorsun.

. Kılıçdaroğlu konuşacak kardeşim, ne dersen de konuşacak. Bu milletin hakkını ve hukukunu savunacak. Paniğe kapıldılar, şaşırdılar, ne yapacaklarını şaşırdılar.

. Beraat etmiş davayı yeniden açıyorlar. İstediğiniz kadar dava açın, ne yaparsanız yapın, adalet bizim vicdanımızdadır. Ben bu toplumun vicdanını ayağa kaldıracağım.

. Bu toplumun vicdanını birlikte ayağa kaldıracağız. Bu işin sağı solu yoktur, bu bir hak mücadelesidir. Bu nedenle bütün Atatürkçü kardeşlerime, bütün ülkücü kardeşlerime, bütün muhafazakar kardeşlerime, bütün sosyal demokrat kardeşlerime, bütün milliyetçi kardeşlerime, hangi görüşten olursa olsun benimle aynı bayrağın altında, aynı havayı teneffüs eden bütün namuslu ve dürüst vatandaşlarıma sesleniyorum:

. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, adalet mücadelesidir, kutsal bir mücadeledir. Bizim mücadelemiz Türkiye mücadelesidir. Bizim mücadelemiz bayrak mücadelesidir. Adaleti yüceltme mücadelesidir. Bizim mücadelemiz, bir arada huzur içinde yaşama mücadelesidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.