CHP'li Yılmaz,  NATO skandalı ile Zarrab davası ile ilgili açıklamalarda bulundu

CHP'li Yılmaz, NATO skandalı ile Zarrab davası ile ilgili açıklamalarda bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı, TBMM’deki basın toplantısında gündemdeki NATO skandalı ve Zarrab davasını yorumladı; Öztürk Yılmaz: Norveç’teki bu kepazelik olmadan önce de Atatürk’e karşı o hakaret ve kepazelikler burada, bu topraklarda yapılırken biz on

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Gerek içeride gerek dışarıda hedef 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleri ve yüzde 50 artı 1. Hükümet için dış politika 2019’u da garanti altına almak, yüze 50 artı 1’i güvenceye kavuşturmaktır” dedi.

KEPAZELİK

Norveç’teki NATO tatbikatını “kepazelik” ve “alçak bir yaklaşım” olarak nitelendiren Yılmaz, şunları söyledi: “Norveç’te yaşanan kepazeliği ilk kınayan partilerden birisiyiz. Hiçbir surette kabul edemeyeceğimiz alçak bir yaklaşım ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın dün yapmış olduğu açıklamada da ‘bugüne kadar bize yapılan saldırıları gizleyemedikleri bir sevinçle karşılayanların işin içine Atatürk de dahil edilince meselenin gerçek yüzünü anlamış olduklarını ümit ediyorum’ açıklaması oldu. Yani Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki ‘Atatürk’ü görünce anladılar’. Bakın ben bu cümleyi aynen şöyle kurmak istiyorum, bugüne kadar Atatürk’e burada yapılan saldırıları gizleyemedikleri bir sevinçle karşılayanların işin içine yüzde 50 artı 1 gerçeği girince gerçeği daha iyi anladıklarını ben de umut ediyorum. Yani Atatürk’e sahip çıkmak sadece konjonktürel yaşanan saldırılar ve çirkinliklerle sınırlı kalmamalı. Atatürk kurduğu bu ülkenin kendi evlatları tarafından hakarete uğradığında ses çıkaramayanlar bugün farklı bir tondan konuşuyorlar. 2019 hedefinde şöyle bir algı yaratılıyor; ‘hedef Türkiye, Hedef Türk Milleti, bunu koruyacak tek kişi de Sayın Cumhurbaşkanı’. NATO’nun bir yetkilisinin bu ahmakça davranışını elbette en güçlü şekilde kınadık.

OYA DEVŞİRİLMEK İSTENDİĞİNİ DE BİLİYORUZ

Dışarıda Sayın Cumhurbaşkanına dönük bu husumetin Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye’ye dönük bir husumet olarak takdim edilip buradan bir çıkış aranmak istendiği ve oya devşirilmek istendiğini de biliyoruz.”

TÜRKİYE’DE POPÜLİST BİR LİDER VAR, HER ŞEYİ İKTİDAR İÇİN KULLANIYOR

Türkiye’de popülist bir lider olduğunu, her şeyi iktidar için kullandığını iddia eden Yılmaz, dış politikada gerginliğin bitmediğini, ülke içindede kutuplaşmanın dinmediğini savunarak, "‘Türk Milletine dönük’ diyor bütün tehdit, Türk Milletinin yarısını sen düşman görüyorsun. Biz Niburi Gezegeninde yaşamıyoruz. Dünyada yaşıyoruz" dedi.

BÜTÜN SİYASET 2019’A VE YÜZDE 50 ARTI 1’E GÖRE DİZAYN EDİLİYOR

Bütün siyasetin 2019’a ve yüzde 50 artı 1’e göre dizayn edildiğini ifade eden Yılmaz, "Norveç’teki bu kepazelik olmadan önce de Atatürk’e karşı burada, bu topraklarda, o kepazelikler, o hakaretler işlenirken biz ona karşıydık siz onlara göz yumuyordunuz. Şimdi çıkıp Atatürk sevdalısı gibi konuşmaları ne kadar ciddiye alınabilir?" sorusunu yöneltti.

NE YAPACAKSINIZ AMERİKA’YLA MI SAVAŞACAKSINIZ, AVRUPA BİRLİĞİ İLE Mİ SAVAŞACAKSINIZ, NATO’DAN MI ÇIKACAKSINIZ?

Yılmaz, "Çıkıyorsunuz sürekli açıklamalar yapıyorsunuz, kamuoyuna dönük açıklamalar yapıyorsunuz ve hiç kimse sizi ciddiye almıyor. Ne yapacaksınız Amerika’yla mı savaşacaksınız, Avrupa Birliği ile mi savaşacaksınız, NATO’dan mı çıkacaksınız, size akıl verenler bunları yapın diyorlar, hadi yapın da görelim. Gerçeği çarpıtın, milletin gözünü boyayın ve her şeyi sizin koltuk hırsınız için dizayn edin, görelim” dedi. BALLI BİR VATANDAŞMIŞ Bir basın mensubunun Rıza Zarrab’ın yargılanma sürecine ilişkin sorusuna Yılmaz, “Zarrab bir vatandaş, normal de baktığınız da bir vatandaş. Amerika’da itirafçı olsa ne olur olmasa ne olur gibi düşünmemiz gerekmez mi eğer korkacağımız bir şey yoksa. Niye bu tedirginliği duyuyoruz biz? Ama şunu söyleyelim bu normal bir vatandaş değilmiş, Rıza Zarrab TC kimliğine sahip normal bir vatandaş değilmiş, ballı bir vatandaşmış, ayrıcalıklı bir vatandaşmış. Bazı şeyleri söylenmesinden korkulan bir vatandaşmış meğer, bunu görüyoruz" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.