Canpolat: “İstanbul’a istikrarı, Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz”

Canpolat: “İstanbul’a istikrarı, Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz”

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, ‘İstanbul’a istikrarı Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz’ diyerek yeniden aday olacağını açıkladı.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat 36. Olağan İl Kongresi öncesi il merkezinde düzenlediği basın toplantısında, yeniden aday olacağını açıkladı. Canpolat, “İstanbul’a istikrarı, Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz. Biz kazanacağız” dedi.

Canpolat, CHP’nin Şişhane’deki il merkezinde 36. Olağan İl Kongresi öncesi başkanlık adaylığıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda İstanbul İl Başkanlığı’na yeniden aday olacağını açıklayan Cemal Canpolat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle toplantıyı izlemeye gelen basın emekçilerine çiçek vererek günlerini kutladı. “Toplumun önünü açacak olan basın emekçileridir” diyen Canpolat tutuklu gazetecilerin de bir an evvel serbest bırakılmasını talep etti.

‘ÖTEKİLERLE BİR ARAYA GELDİK’

2 yıllık görevi süresince yapmış olduğu çalışmaları anlatan Canpolat, “Sol sosyal demokrat partinin unuttuğu fakat unutmaması gereken ötekilerdir. 2 yıllık görev sürecimde inancından dolayı ötekileştirilen Sultanbeyli halkıyla, Kürtlerle, ötekilerle bir araya geldik. İstanbul’u almak için çalışmalar yürüttük. Ve yaptığımız çalışmalarla referandumda İstanbul’da yüzde 52 ile ‘Hayır’ı çıkardık. 958 mahallede parti örgütlenmemizi tamamladık. Referandum seçimlerinde sandıkta ıslak imza olmayan tek sandık yoktu. Bütün sandıklara sahip çıktık” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ’

İstanbul’un, Avrupa’nın 36 devletinden daha büyük olduğunu ve 15 milyondan fazla nüfusu olduğunu belirten Canpolat, “İstanbul, birçok alanda Türkiye’nin kaderini belirleyen öneme sahiptir. Ekonomik olarak ülkenin merkezidir. İstanbul, Türkiye’nin kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Ancak İstanbul denetimsiz ve gelişi güzel bir şekilde büyüyor. İstanbul aynı zamanda, toplumsal ayrışmanın en bariz göründüğü şehir. Bu süreçte yoksullaşmaya karşı mücadelemizi yükseltecek, ortak siyaset anlayışıyla Türkiye’nin iki yakasını bir araya gerireceğiz” diye konuştu.

‘HALKIN SESİYİZ’

Türkiye’de bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal eşitsizliğin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Canpolat, “Toplumsal barışı sağlamak ve Kürt sorununu ortadan kaldırmak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Toplumsal barışı sağlayacak yegane partiyiz. Türkiye 21 Temmuz sivil darbesi sonrası OHAL ile yönetiliyor. Basın susturuldu, akademi susturuldu, akademisyenler KHK’larla ihraç edildi. Halk birinin ses çıkarmasını bekliyor. Biz halkın sesiyiz. Kim baskı altındaysa onun yanındayız. İstanbul’da halkın iktidarını kurmak için daha cesur daha güçlüyüz. İstanbul’a istikrarı, Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz. Biz kazanacağız” dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.