Binbir gece bitmemiş masallar Karaburun'da

Binbir gece bitmemiş masallar Karaburun'da

Karaburun İnecik Mahallesi’nde kurulu bulunan Zeytin Okulu, 23- 24 Aralık tarihlerinde “Zeytince Masallar Buluşması” etkinliğini gerçekleştiriyor.

A+A-

İnecik’te ilk kez düzenlenecek masallar buluşmasında yerelden masalcılar Mehmet Tunçer ve Halide Derya’nın dışında sekiz masalcı daha yer alıyor. İki gün boyunca gündüz ve gece devam edecek etkinliğe katılacak diğer masal anlatıcıları ise Aslı Güngörer, Ayşıl Tokcan, Ferhat Budak, Günnur Başar, Argın Kubin, Selin Arıcalı, Özge Sönmezcan ve Asuman Memen.

Zeytince Masallar Buluşması programı

Masalları seven, masalları merak eden herkesin katılımına açık düzenlenen etkinliğin katılım koşulları www.zeytinokulu.net adresinden öğrenilebilir.

Masallar buluşması etkinliği hakkında bilgi veren Zeytin Okulu Gönüllülerinden Naime Sürenkök şunları söyledi:

“Zeytin Okulu bir ortak düşler projesi. Amacımız zeytinin dilini, bildiğini insanlarla paylaşmak; zeytin üreticilerine, bölgede yaşayan tüm insanlara, yaşamlarını ve üretimlerini kolaylaştıracak, daha yaşanılası bir dünya amacına hizmet edecek çalışmaları birlikte gerçekleştirmek.

Zeytince Masallar Buluşması da, masalcılarla ortak bir düşümüzün hayata geçirilmesi olacak. Bu kez insanları masallardan kendilerine bakmaya çağırıyoruz. Masalların taşıdığı umudu, adaleti, sınırsız düşleri ve mutlu sonları yaşantılarımıza katabilmek için birlikte masal dinlemeye ve anlatmaya çağırıyoruz herkesi”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.