Bayrampaşa Belediyesi'nden 'Her Hayvana Bir Kulübe' Projesi

Bayrampaşa Belediyesi'nden 'Her Hayvana Bir Kulübe' Projesi

Bayrampaşa Belediyesi’nin öncülüğünde bir araya gelen öğrenciler ve hayvanseverler oldukça anlamlı bir projeye imza atarak sokak hayvanları için kulübe yaptılar.

A+A-

Bayrampaşa Belediyesi, İnönü Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ve hayvanseverler bir araya gelerek sokak hayvanları için anlamı bir projeye imza attı. Sokakta yaşayan hayvanların yağmurlu ve soğuk havalarda sığınabileceği alanlar oluşturmak için bir araya gelen taraflar, el birliğiyle sokak hayvanları için kulübe yaptı.

Proje kapsamında yapılan 100 adet su geçirmez yuva vatandaşların talepleri doğrultusunda belirlenen noktalara yerleştirilecek.

“MERHAMET, MEDENİYETİMİZİN TEMELİDİR”

Projeye öncülük eden ve öğrencilerle birlikte kulübe yapımına katılan Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sırakaya, “Medeniyet değerlerimizin özünde ve temelinde merhamet vardır. Bizim medeniyet değerlerimizin temelindeki en önemli kavram merhamet kavramıdır. Hayvana ve doğaya karşı gösterilen merhamettir. Hayvan severlerimizden gelen talepler doğrultusunda almış olduğumuz karar doğrultusunda dedik ki, bu duyarlılığı sahaya yayalım, çocuklarımıza yayalım. Bunu miras haline dönüştürelim. Netice olarak belediyemizin imkânları bunları yapabilecek güce sahip. Ancak bütün kesimleri, hayvanlara karşı merhametli olmaya duyarlı hale getirmeyi arzu ettik. Bu bağlamda büyük duyarlılık gösterenlere ve özellikle de İnönü Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“BÜTÜN CANLILAR SICAK BİR YUVAYI HAK EDİYOR”

Sokak hayvanları için yapılan projede yer almaktan gurur duyduğunu ifade eden bir öğrenci, “Yaptığımız çalışmayla hayvanlara bir iyilik yapmak istedik. Bu çalışma, ilçemizin en güzel çalışmalarından biri. Bu çalışmanın içerisinde bulunmak bizim için gurur verici, mutluyuz” diye konuştu.

Sokakta yaşayan bütün canlıların sıcak bir yuvayı hak ettiğini söyleyen bir başka öğrenci ise, “Biz bu projeye katıldığımız için çok mutluyuz. Dışarıda yaşayan bütün canlılar sıcak bir yuvayı hak ediyor. Soğuk çok kötü bir şey, bir saat dışarıda kaldığımızda bir an önce evimize dönmek istiyoruz. Onlara yardımcı olmak, ufakta olsa onlar için sıcak bir alan oluşturmak çok mutlu edici ve gurur verici. Herkes böyle işlere imza atmalı ve yardımcı olmalı” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR PROJE”

Her canlının yaşam hakkına sahip olduğunu vurgulayan bir hayvansever ise şunları söyledi: “Biz hayvanseveler olarak uzun zamandır böyle bir projenin yapılmasını bekliyorduk. Çok güzel olmuş. İnşallah devamı da gelir. O masum ve mazlum canlılar şu anda dışarıda ıslanmakta, soğukta üşümektedirler. Allah bu kâinatı sadece insanlar için yaratmadı, her canlıyı yaratan odur ve haybanlar da yaşam hakkına sahiptir. Biz yaşamdan yanayız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.