Başkan Toprak, Kent ve Yaşam programında projelerini anlattı

Başkan Toprak, Kent ve Yaşam programında projelerini anlattı

Toplumsal ve Sosyal Belediyecilik konularında Avcılar’da önemli çalışmalar yürüten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak , Ulusal Kanal’da Osman Güdü'nün hazırlayıp sunduğu Kent ve Yaşam programına konuk oldu.

A+A-

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Çatalca Beldiye Başkanı Cem Kara’nın da konuk olduğu programda, Kent ve Yaşam algısı üzerine soruları yanıtlayan Başkan Toprak, Avcılar yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler verdi.

İlk olarak hedeflerinin Yerel demokrasiyi korunmak olduğunu amaçladıklarını belirten Başkan Toprak, “ Şehrin emanetlerine, kültürel manevi dokusuna her koşulda sahip çıkacağız. Bu bağlam da Avcılar’da bulunan Doğal Sit Alanlarını ve Tarihi eser kazı çalışmalarını bu doğrultuda değerlendireceğiz” dedi.

Avcılar ilçe sınırları içerisinde yer Alan Doğal Sit Alanlarının korunmasından ve Tarihi Bathonea Kazılarının Avcılar’a olacak katkısından da  bahseden Toprak;  “Avcılar İstanbul içinde önemli bir konumdadır. Avcılar’lı hemşerilerimiz için projelendirilmesini amaçladığımız yeşil ve doğayla bütünleşmiş büyük bir ilçe parkı var. Hem kültürel varlıklarımızı koruyacağız hem de ekonomik olarak halkımıza faydalı olacak toplumsal ve sosyal projeleri ele alacağız” dedi.

Başkan Toprak son olarak Yerel Demokrasinin önemine değinerek “Avcılar halkı ile işbirliği içinde projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.