Avcıların Çocukları Yeni Yıla Merhaba Dedi

Avcıların Çocukları Yeni Yıla Merhaba Dedi

Avcılar Belediyesi’ne bağlı kent evlerinde düzenlenen yeni yıl kutlamasında Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri ve Çocuk Kulübüne kayıtlı öğrenciler yeni yıla şimdiden merhaba dedi.

A+A-

Çocuk dostu belediyecilik parolasıyla yola çıkan Avcılar Belediye’sinin uzman eğitimcileri tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda veli de eşlik etti. Etkinlik kapsamında çocuklara çeşitli boyama, müzik aleti ve oyun çalışmaları yaptırıldı. Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüplerinin en büyük amacı Atatürkçü, çağdaş atılımcı, yenilikçi, ve düşündüklerini özgürce ifade edebilen bireyler yetişmesini sağlamak olduğu ifade edildi. Okul öncesi eğitimin önemine dikkate çeken Başkan Toprak;3-5 yaş grubu , çocukların eğitimlerine katkı sağlamak, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlamak amacı ile açılan Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüpleri, Atatürk ilkelerini prensip edinerek halkımıza hizmet ediyor.

YERLİ MALININ ÖNEMİ

Her yıl Aralık ayının ikinci haftası düzenlenen Yerli Malı Haftası  , Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüpleri tarafından hazırlanan yılbaşı programına dahil edildi. Çocuklara yerli malı kullanımının kültür ve ekonomiye olan katkısından bahsedildi.Geleceğimiz için tarihimizden aldığımız sorumlulukla eğitilen çocuklarınAvcılar için değer olduğu vurgulanıyor. Avcılar Belediyesi; Yapılan hizmetlerde öncelikli olarak kent kültürüne ve bir arada yaşama saygı ilkesini gelecek nesillere aktarıyor.

HALKÇILIK VE KÜLTÜR VURGUSU

Başkan Toprak  ; ‘’Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya değer’’  ilkesiyle çocuklarımıza Atalarımızdan aldığımız mirasın aktarılması için  Avcılar Belediyesi olarak her zaman her yerde gerekli desteğin vereceğini ifade ederek bütün çocukların yeni yılını sağlıklı  ve derslerinde başarılı geçirmesi temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.