Ahmet Akın: Kayıp kaçak bedeli bir soygun yöntemidir

Ahmet Akın: Kayıp kaçak bedeli bir soygun yöntemidir

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet AKIN kayıp kaçak tarifelerinde yapılan düzenleme hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı...

A+A-

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet AKIN kayıp kaçak tarifelerinde yapılan düzenleme hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.

Akın; “Elektrik tüketiminde kayıp kaçak bedeli, dağıtım bedeli, perakende hizmet bedeli, sayaç okuma bedeli adı altında birçok ilgisiz bedel faturalara eklenerek vatandaşlarımızdan tahsil edilmektedir. Bu soygun yöntemi yargı kararlarına rağmen bu yıl artarak devam edecektir” dedi.

Milletvekili Akın’ın soruları şu şekilde;

1-    2017 yılında elektrik dağıtım firmalarının her biri içi hedeflenen ve gerçekleşen kayıp kaçak oranları ne olmuştur?

2-    2018 yılında elektrik dağıtım firmalarının her biri için hedeflenen kayıp kaçak oranı nedir?

3-    2017 yılında tüketicilerden tahsil edilen kayıp kaçak bedeli toplamı nedir?

4-    2017 yılında dağıtım firmalarının kayıp kaçak oranlarını düşürme amacıyla yaptıkları yatırım tutarı nedir? Bu tutarın firmalara göre dağılımı nasıldır?

5-    Kamuoyuna yansıyan EPDK tarafından 2018 kayıp kaçak hedeflerini belirlerken 2016 ve 2017 hedeflerinin değiştirildi bilgisi doğru mudur? Bu değişiklik dağıtım şirketlerini borçtan kurtarmak için mi yapılmıştır?

6-    2018 yılında kamunun cebinden çıkacak kayıp ve kaçak tüketim parası ne kadar olacaktır?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.