90. Oscar adayları açıklandı

90. Oscar adayları açıklandı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929'da Los Angeles'da verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı....

A+A-

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929'da Los Angeles'da verilmeye başlanan ve bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı. İşte 4 Mart 2018'de sahiplerini bulacak, Shape of Water'ın 13, Dunkirk'ün 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'nin 7 dalda adaylıkla damga vurduğu Oscar adaylarının tam listesi...

  •  

    Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yapacağı törenle 4 Mart gecesi sahiplerini bulacak; Akademi Ödülleri, bilinen adıyla Oscar için geri sayım başladı ve 2018 Oscar adayları açıklandı. 2018 Oscar Ödülleri'ne teknik dallarda aday olanlar video ile duyuruldu. Canlı yayında açıklanan ana daldaki adaylarla birlikte The Shape of Water (Suyun Sesi/ Aşkın Gücü) 13, Dunkirk 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'nin 7 ödüle talip olarak ön plana çıktı. İşte 2018 Oscar adayları... 

  •  

    En İyi Görüntü Yönetimi

    1-Blade Runner 2049 

    2- Darkest Hour 

    3- Dunkirk 

    4- Mudbound 

    5- Shape of Water 

  •  

    En İyi Kostüm Tasarımı

    1- Beauty and The Beast 

    2- Darkest Hour 

    3- Phantom Thread 

    4- The Shape of Water 

    5- Victoria & Abdul 

  •  

    En İyi Film Kurgusu

     

    1- Baby Driver 

    2- Dunkirk

    3- I, Tonya

    4- The Shape of Water 

    5- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

  •  

    En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

     

    1- Darkest Hour 

    2- Victoria & Abdul 

    3- Wonder 

  •  

    En İyi Film Müziği

     

    1- Dunkirk 

    2- Phantom Thread 

    3- The Shape of Water 

    4- Star Wars the Last Jedi 

    5- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

  •  

    En İyi Yapım Tasarımı

    1- Beaty and Beast 

    2- Blade Runner 

    3- Darkest Hour 

    4- Dunkirk 

    5- Shape of Water 

  •  

    En İyi Kısa Animasyon Filmi 

     

    1- Dear Basketball 

    2- Negative Space 

    3- Garden Party 

    4- Lou 

    5- Revolting Rhymes 

  •  

    En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

    1- Dekalb Elementary 

    2- The Eleven O’Clock 

    3- My Nephew Emmett 

    4- The Silent Child 

    5- Watu Wote / All of us 

  •  

    En İyi Ses Kurgusu

    1- Baby Driver 

    2- Blade Runner 2049 

    3- Dunkirk 

    4- Shape of Water 

    5- Star Wars Last Jedi

  •  

    En İyi Ses Miksajı


    1- Baby Driver 

    2- Blade Runner 2049 

    3- Dunkirk 

    4- Shape of Water 

    5- Star Wars: Last Jedi 

  •  

    En İyi Görsel Efekt

    1- Blade Runner 2049

    2- Guardians of The Galaxy Vol. 2

    3- Star Wars The Last Jedi 

    4- War for the Planet of the Apes

    5 -Kong: Skull Island 

  •  

    Beverly Hills’deki Samuel Goldwyn Theater’da canlı yayınla açıklanan Oscar adayları...

  •  

    En İyi Erkek Oyuncu

    1- Timothee Chalamet (Call Me by Your Name) 

    2- Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) 

    3- Daniel Kaluuya (Get Out) 

    4- Gary Oldman (Darkest Hour) 

    5- Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.) 

  •  

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

    1- William Defoe (Florida Project) 

    Christopher Plummer (All the Money in The World) 

    2- Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

    3- Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

    4- Richard Jenkins (The Shape of Water) 

  •  

    En İyi Kadın Oyuncu

    1- Sally Hawkins (The Shape of Water) 

    2- Frances McDormand (Three Billboards 

    3- Outside) Ebbing, (Missouri)

    4- Margot Robbie (I, Tonya) 

    5- Saoirse Ronan (Lady Bird) 

    6- Meryl Streep (The Post) 

  •  

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

    1- Mary J. Blige (Mudbound) 

    2- Allison Janney (I, Tonya) 

    3- Lesley Manville (Phantom Thread) 

    4- Laurie Metcalf (Lady Bird) 

    5- Octovia Spencer (The Shape of Water) 

  •  

    En İyi Animasyon Filmi

    1- The Boss Baby 

    2- The Breadwinner 

    3- Coco 

    4- Ferdinand 

    5- Loving Vincent 

  •  

    En İyi Yönetmen


    1- Christopher Nolan (Dunkirk) 

    2- Jordan Peele (Get Out) 

    3- Greta Gerwig (Lady Bird) 

    4- Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) 

    5- Guillermo del Toro (The Shape of Water) 

  •  

    En İyi Belgesel Film

    1- Abacus: Small Enough to Jail 

    2- Faces Places 

    3- Icarus 

    4- Last Men In Aleppo 

    5- Strong Island 

  •  

    En İyi Kısa Belgesel


    1- Edith+Eddie 

    2- Heaven is a Traffic Jam on the 405 

    3- Heroin(e) 

    4- Knife Skills 

    5- Traffic Stop 

  •  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.